Nemoc nízké sebelásky – rakovina

cancer pct article MayRakovina. Tato škaredá nemoc začíná být častější a častější. Pozoruji, že čím dál tím více lidí kolem mě se s ní léčí. Bohužel to jsou lidé
i z rodiny, nebo moji kamarádi.
Zajímám se o lidskou psychiku, a proto se i v tomto případě buď nemocného, či jeho příbuzných ptám, jaký ten člověk je?
A víte, jaká je odpověď?

On je takovej hodnej, takový srdíčko na dlani. Vždycky to odnesou ty hodný lidi! Nechápu, proč on?…

To je právě ono! Hodnej! Srdíčko na dlani! Za dobu, co to pozoruji, jsem zjistila, že se u lidí
s rakovinou opakuje podobný vzorec. Jejich chování považují ostatní za dobré a vhodné. Je to proto, že tito lidé jsou ochotni pro ostatní udělat vše.
Své srdce a lásku dávají ostatním více, než sami sobě. Často se hodně přetěžují a neumějí odmítat požadavky ostatních. Sebeláska je u těchto lidí na bodě mrazu. Rozdávají sami sebe ostatním, až se sami rozpadnou.

Nerespektují sebe a své možnosti těla. Nejdou k lékaři na prohlídky, když je jim to doporučené. Neupravují stravu ani svůj životní styl. Přetěžují se psychicky i fyzicky. Čas pro sebe si udělají jen málokdy a když už, tak cítí pocit viny, že raději někomu nepomáhají. To jsou ve zkratce ty základní rysy nemocných lidí s rakovinou, nebo těch, které toto chování může k nemoci přivést.

Bohužel si to ani neuvědomují. Často takto fungují dokud nepadnou, nebo nemají syndrom vyhoření. Nejhorší na tom je, že očekávají jiné výsledky a dělají stále stejné věci. Nejsou ochotni cokoliv změnit pro své zdraví. Vyzkoušet techniky samoléčby, východní medicínu, meditaci a klid.
Pořád jen prášky a chemoterapie. Přitom chemoterapie ničí i zdravé buňky a tím pádem je veliký úbytek energie s touto nemocí bojovat.

Proč mají rakovinu „hodní lidé“ a proč se z ní nevyléčí?

Proč jí tedy mají, jsme si ve zkratce řekli. Z  psychického hlediska je to převážně nízkou sebeláskou a rozdáváním se. Je to pouze důsledek chování daných lidí a nevědomostí životních priorit. Protože já a mé zdraví je přece vždy na prvním místě. Pokud sám nejsem zdravý, nemohu ani ostatním poskytovat zdraví, lásku a pomoc. To si většina lidí neuvědomuje…

Mnoho pacientů se buďto s rakovinou vůbec nevyléčí, anebo se jim podaří jí zdolat. Pokud ale nic nezmění, nemoc se vrátí. Druhý pokus léčby bývá proto často neúspěšný.  Lidé velice rádi slyší, že je jeden univerzální „lék“ na nemoc. Žijí v představě, že proto, aby se vyléčili, nemusí nic dělat. Jen spolknout pár prášků. prášky

Chtějí jíst zázračné pilulky a zakrývat tak dopady svého špatného životního stylu. Převzít zodpovědnost za sebe a své zdraví nechtějí.
A přitom je to jeden z nejdůležitějších aspektů pro vyléčení. Jestli přijmou změnu. Protože některým nepomůže chemoterapie a na druhou stranu se někteří vyléčí sami.

Proč? Ti, co se vyléčili, přijali nemoc a s ní i zodpovědnost za sebe.

Jak souvisí rakovina se sebeláskou?

Rakovina je vlastně opak sebelásky. Je to znak, že odmítáme samy sebe a nepovažujeme sebe a své zdraví za důležité. Odmítání sebe sama vždy vede k nemocem. Nemoci nás mají upozornit na nedostatek sebelásky. Přitáhnout pozornost od vnějšku dovnitř. Rakovina je jedna z těch nejtypičtějších nemocí, které značí, že se odmítáme a sobě se nevěnujeme.
Nemoc nás má přinutit k tomu, abychom ji přijali. Přijmutí nemoci je první krok pro vyléčení. Druhým je víra v to, že ji překonám. Říkají nepodlehněte, ale přijměte.
To není totéž.

Jak se jí vyvarovat?

Začněte tím, že se budete mít rády takové, jaké jste. V mém e-booku zdarma je popsáno, jak vyjadřovat samu sebe. Můžete si jej stáhnout ZDE. Přijmete své tělo a s ním i svůj vnitřní prostor. Zásadní je též zmíněná změna životního stylu. V oblasti psychiky, stravy a fyzické zátěže. Dělejte, co milujete a stýkejte se s lidmi, kteří vám dodávají energii a jste s nimi na stejné vlně.

Udělejte nějakou šílenost, kterou jste si vždycky přála udělat, ale neudělala jste jí. Pokud po vás někdo něco chce a vám to nepřijde správné, nedělejte to a nebojte se odmítnout. Je to váš život.
Vy samy jste za něj zodpovědné, nikdo jiný. Učte se více naslouchat svému srdci a více se ubírejte do klidu, kde naleznete odpovědi o sobě. Více o vnitřním klidu naleznete v tomto ČLÁNKU.
Prostě ŽIJTE, MEDITUJTE A MĚJTE SE RÁDYsrdce

Lenka Hrušková
Lenka Hrušková
Mou vášní je ukazovat ženám cestu, jak být sebe-vědomé a mít svou mysl plně pod kontrolou. Věřím, že zvládnutí vlastních myšlenek je cestou ke svobodnému a láskyplnému životu! Autorka E-booku "SEBE-VĚDOMOU ŽENOU krok za krokem.">> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře