Má vnitřní žena se probouzí

vnitřní žena článekVnitřní žena je jedna z polarit, která se projevuje jako energie vycházející z nás žen samotných. V našem nitru jsou tři energie a to mužská, ženská a dětská. Tyto tři energie na sebe působí a vzájemně se ovlivňují.

Pokud se chceme cítit dobře ve svém těle, umět jít za svým cílem a zároveň si udržet ladnost a hravost, je potřeba tyto tři energie nastavovat do rovnováhy.

Rovnováha je přirozenou součástí našeho života. Uvědomme si, že tento boží princip je zaveden v přírodě a našich životech. Může být vyjádřen polaritou den a noc, muž a žena, mládí a stáří, narození a úmrtí. Těchto polarit je mnoho, stačí se jen rozhlédnout kolem sebe.

Každá ŽENA má v sobě tyto tři energie smíchané jinak a vždy budeme inklinovat více k jedné z nich. I přesto, je důležité se alespoň pokoušet nastavit nějakou formu rovnováhy v našem nitru. Dnešní doba a trend značí převahu mužské energie a to právě proto, že dříve byly ženy zneužívány.

Byly často vnímány jako „něco“, co jen uklízí, rodí děti, dělá potěšení mužům a slouží rodině. Ženská energie tak byla potlačována a ženy se postupně a doslova „staly“ muži. A to z toho důvodu, aby ukázaly svému okolí, že si nenechají brát svou hrdost a všem tak ukážou, jak se věc má.

Jemnost a niternost vnitřní ženy se díky tomu začala překrývat mužskou silou a hrubostí. Převaha této energie se později začala projevovat tak, že se ženy začaly oblékat jako muži, začaly dělat práce, které byly původně mužské, jejich povahy také „přitvrdily“ a začaly se oddalovat od své intuice a od hlasu srdce.

Vedlo k tomu i dřívější vnímání žen, které byly léčitelkami či se zabývaly věštbou. Tyto ženy byly upalovány a označovány za čarodějnice. Zátěže z těchto dob si neseme zakořeněné uvnitř nás doposud.

Dnešní doba je konečně začátkem pro rovnováhu našich vnitřních energií a to hlavně té ženské. V mém článku „8 vlastností kočky, díky kterým se stanete super ženou“ rozebírám tuto problematiku z jiného úhlu, a to z pohledu vlastností, mrkněte se na něj.

Ženy si začínají uvědomovat, že necítí napojení na samu sebe. Že nejsou vnitřně vyrovnané a sebe-vědomé. Zjišťují, že se bojí projevit kreativitu  a skrývají tak své city za nepravdivý úsměv. Toto vše řeší harmonizace vnitřních energií. Pojďme se na jednotlivé energie teď podívat více zblízka.

VNITŘNÍ ENERGIE

Mužská energie – tato energie představuje vzor po otci. Jejími typickými rysy jsou: disciplína, pohyb, síla, akce, aktivita, agresivita, cílevědomost, fokus, logické uvažování, touha budovat a předávat. Symboly spojované s mužskou energií jsou například slunce, den a jang.

Dětská energie – energie našeho vnitřního dítěte je úzce spojená s našim dětstvím. Pokud jsme měly „pěkné“ dětství, tudíž v něm byla láska, podpora, fyzický kontakt a řád, vnitřní dítě se cítilo v bezpečí. Tento vzorec se přenáší i do dospělosti, kdy se díky tomu přijímáme, věříme si a dokážeme mít rády samy sebe.

Pokud v našem dětství byly hádky, vztek, nejistota a křik, ovlivní to náš dospělý život samozřejmě negativně. A to fyzickou či psychickou zátěží.vnitrni dite

Pokud je dětská energie nastavena správně, nečiní nám problém se na chvilku zbavit dospělácké zodpovědnosti a „ulétnout“. Umíme se odvázat, skákat a křičet, najednou se rozběhnout po louce a smát se jen tak pro nic. To je dětství. Podpořte proto tuto energii tím, že uděláte nějakou spontánní akci.

Ženská energie – je energií lásky, krásy a vnitřního bohatství. Symboly a rysy spojované s ženskou energií jsou: klid, měsíc, noc, tolerance a pasivita. Představuje vzor matky.

Pokud byla vaše matka vyrovnaná, láskyplná, měla ráda sama sebe, přenáší tento vzor na své dítě, v pozitivním slova smyslu.

Pokud byla maminka nespokojená, nervózní, měla bloky ze svého dětství – opět se to na vaší vnitřní ženě podepíše a v dospělosti se to projeví nízkým sebevědomím.

MÁ VNITŘNÍ ŽENA SE PROBOUZÍ

Podpoření vnitřní ženy může být skrze tvorbu, kreslení, šití, vaření, tanec, zpěv, aranžování – je to na vás. Vyberte si to, co máte nejraději. Ženy učím projevovat kreativitu a probouzet v nich sebelásku na svých kurzech. Otevíráme bloky z dětství a odpouštíme tomu, co nám ublížilo, abychom mohly prožívat naplno přítomnost.

Pro podporu ženské energie si stanovte jednu kreativní aktivitu, která vás baví, máte jí ráda a začněte na ní pracovat každý den. Uvidíte, jak se uspokojení vaší vnitřní ženy bude zlepšovat. V mém e-booku „6 kroků ke šťastné a naplněné ženě“ je přímo návod, jak svou vnitřní ženu probudit. Můžete si ho stáhnout zdarma NA TOMTO ODKAZU.

Na konec už vám jen doporučím, abyste se měla ráda taková jaká jste. Tak jste krásná a dokonalá. Řekněte si to nahlas před zrcadlem. Do své mysli si nastavte afirmaci: „Má sebeláska je to nejdůležitější“.

vnitrni zena

 

 

Krásné dny Vám přeji. 🙂 A buďte ženou s velkým Ž!

Lenka Hrušková
Lenka Hrušková
Mou vášní je ukazovat ženám cestu, jak být sebe-vědomé a mít svou mysl plně pod kontrolou. Věřím, že zvládnutí vlastních myšlenek je cestou ke svobodnému a láskyplnému životu! Autorka E-booku "SEBE-VĚDOMOU ŽENOU krok za krokem.">> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře