Mějte 8 vlastností kočky, díky kterým se stanete super ženou :-)

catKočky jsem obdivovala už od dětství, baví mě, jak si užívají každého pohlazení a spokojeně odpočívají. Možná jste už někdy přemýšlela nad tím, jaké byste byla zvíře, kdybyste si mohla libovolně vybrat.

Já si asi vybrat úplně nedokážu, vše má své, ale rozhodně, je, čím se inspirovat při pohledu na kočkovitou šelmu :-)))

PŘEČTETE SI 8 VLASTNOSTÍ, DÍKY KTERÝM BUDETE VÍCE SPOKOJENÁ, ŠŤASTNÁ A SEBEVĚDOMÁ :)))))

1. Odvaha

Viděli jste už někdy kočku, která by se bála skočit z výšky? Jsou neuvěřitelně odvážné, jdou si za svojí kořistí a nekompromisně si s ní pohrávají.

Jejich drápky a schopnost se takzvaně naježit, aby vypadaly větší, je super.

Proto milé ženy, buďte odvážné. Nebojte se nosit se jako královny a jít s plným sebevědomím do věcí, po kterých toužíte a ještě to berte jako hru, jako když kočka chytá myš. Učte se ze svých chyb a nelitujte jich. Protože jedině díky chybám se můžete posunout dopředu.

Udělejte věci, kterých se  bojíte, ale uvnitř po nich toužíte a si je přejete vyzkoušet. Většina lidí lituje toho, co neudělala, ne toho, co udělala!

Proto běžte do toho!!

2. Ladnost, pružnost a neslyšný krok

Další vlastnosti jako její ladnost a vznešenost zaneste do svého života. Vnímejte se jako něco více, protože vy jste něco více. V každém z nás je Vyšší Já. Proto se jen uvolněte a tiše a s lehkostí a s plnou soustředěností vykonávejte všechny své běžné činnosti.

Buďte plně soustředěné na to, co právě děláte, jen tak se můžete zcela uvolnit a oprostit se od myšlenek a od toho pomyslného kolotoče mysli, který nás stále odtahuje ven – do povinností a starostí.

Nechte je, ať plynou a nevěnujte jim svou pozornost. Když jim nedáte pozornost, odejdou.

3. Hbitost

Zároveň ale buďte hbité, když se stane cokoliv nečekaného nebo nepříjemného nehruťte se z toho a zapojte všechno tak, abyste hbitě a flexibilně mohly zareagovat.  Nevztekejte se kvůli věcem, které nejdou ovlivnit, trápíte tím jen samy sebe.

Proto se učte reagovat na problémy efektivně a s co největší pohodou a lehkostí.

4. Sebeláska

Znáte to, pes přiběhnete na zavolání a kočka ta si přijde jen, když se jí chce. A proto někteří lidé nemají rádi kočky, myslí si, že jsou sobecké. Spousta žen si nedokáže říct a prosadit své potřeby. Stále se jen ohlížejí na druhé a přiběhnou jako ten pejsek, když někdo pískne na píšťalku.

Začíná to u lásky k sobě sama. Mějte rády samy sebe, uvědomte si, že jste tady sama pro sebe. Důležité je, abyste vy byla šťastná a naplněná láskou, protože až v tu chvíli můžete pomáhat druhým. A tak nestavte potřeby ostatních na první místo, tam jste vy.

Je to jako, když by v letadle maminka chtěla nasadit dýchací masku nejdřív dítěti. Nejdříve musí zachránit sebe, aby poté mohla dát dítěti potřebnou pomoc. Proto začínejte se vším u sebe, ať už je to odbourávání starých zvyků, nebo učení se novým.

5. Čistota

Všimněte si, jak se o sebe starají.  Stále se očisťují a olizují. Také bychom se měli o sebe starat, ale s plným vědomím, že o sebe v tu danou chvíli pečujeme. Každý den se koupeme, čistíme si zuby a omýváme si obličej pleťovou vodou. Vnímáte to? Nebo jste v tu chvilku myšlenkami už na druhý den, co zase musím zařídit a jaké mám povinnosti? Jste zachyceni v kolotoči mysli.

Věnujte tu lásku a pozornost svému tělu. Vždyť díky němu můžeme projevovat veškeré pocity, emoce pohyb a tvořivost! Proto ho hýčkejte. Večer, když se koupete tak tělo s plným vědomím omývejte s představou, že smýváte veškeré nečistoty ze svého těla a mysli. Namažte se voňavým krémem, který omladí vaši kůži a dodá ji potřebnou hydrataci.

6. Krása

Kočka je dokonalé stvoření. Říká se i o ženách: „Ty jsi kočka! Máš kočičí oči.“ Proto buďte kočkou sama pro sebe.

Kdykoliv se podíváte do zrcadla, vzpomeňte si na kočku a její dokonalé křivky a řekněte si:

Já jsem kočka, dnes mi to moc sluší a je to proto, že se o sebe starám a mám se ráda!

7. Hravost

Buďte hravá, život je vlastně taková hra, která zkouší, co vydržíme. Hravost, nejniternější část v nás, naše vnitřní dítě, touží po hravosti a kreativitě. Dopřejte mu to, nehrajte si na super rodiče a super dospěláky. Pusťte uzdu a udělejte něco bláznivého, něco spontánního. Třeba se budete chtít obléct do šatů, jako princezna tak se tak oblečte, nebo si chcete nahlas zpívat, pustit si pohádku, tancovat a skákat. Dělejte, co vás napadne. Nenechte se udupat dospělákem! :- )))))

8. Nekompromisní nezávislost a neovladatelnost

A poslední velice důležitý bod a dovednost je být nezávislá. Nezávislost, svoboda a neovladatelnost je velice důležitá. Nezávislost je zodpovědnost, pokud chcete být nezávislá ať už emočně, nebo finančně, vždycky musíte převzít zodpovědnost na sebe. Nese to zodpovědnost za svoje myšlenky, pocity a činy. Co se týká finanční svobody, tam to jde většinou ruku v ruce s podnikáním. O tom příště : – )))))

Lenka Hrušková
Lenka Hrušková
Mou vášní je ukazovat ženám cestu, jak být sebe-vědomé a mít svou mysl plně pod kontrolou. Věřím, že zvládnutí vlastních myšlenek je cestou ke svobodnému a láskyplnému životu! Autorka E-booku "SEBE-VĚDOMOU ŽENOU krok za krokem.">> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře