Beltaine Aneb Jak využít tuto tajemnou noc k očistě a poděkování

JAKÝ ŽE TO JE DNES SVÁTEK?

Dnes je magické datum, kdy se v noci z 30.4. na 1.5. slaví původně gaelský svátek zvaný Beltaine. Je to noc, kdy se tradičně zapalují veliké ohně, tančí se a hlasitě se zpívají písně. Tím se údajně odhání duchové a všechny temné síly. Tuto noc se oslavuje probouzení jara a rozkvět přírody. Dává se do pohybu sexuální a tvořivá energie. Je to oslava životodárného ohně a spojení s matkou Zemí. Beltaine je také oslavou lásky, partnerství, sexuality, smyslnosti a plodnosti. Je to čas, kdy v přírodě se začínají spárovat zvířata, a i lidé podléhají omamující vůni jara.

Více teorie si můžete přečíst na těchto stránkách.

RITUÁLNÍ VYTVÁŘENÍ PANENKY „Past“

„Spalme to zlé, co nepatří zítřkům.“ L.H.

Já osobně jsem si udělala již včera 29.4. rituální prostor s oltářem, kde jsem si vyráběla svou panenku „Past“. Můžete si také udělat něco obdobného.

Může to být jakýkoliv předmět, do kterého „vetkáte“ vše, co patří minulosti a co již nechcete prožívat a mít v přítomnosti. Následně také nezapomeňte poděkovat za ty dary, které nám příroda a matka Země poskytuje a co vše jste se díky své minulosti naučili.

OLTÁŘ

JAK NA RITUÁL PRAKTICKY?

Začněte tím, že si vytvoříte prostor a energii v místnosti, kde budete rituál provádět. Já si dělám trošku temno v místnosti, zapálím si hodně svíček, pustím si temnou rituální hudbu a udělám si podpůrný oltář.

Na zem si dám nějakou podložku či deku, na které budu u tvorby sedět. Sama se obleču do něčeho, co je pro mě pohodlné a současně vyjadřuje temnotu a ženskou sílu. Já zvolila černé triko, černé legíny a kolem pasu šátek.

Na oltář si můžete dát různé podpůrné předměty. Já si tam dávám svého archanděla Michaela – mého ochránce, dále svíčky, obětní květinky, kameny, šperky a další různé magické předměty.

Chvilku se zkoncentrujte na svůj dech, uvědomte si, co chcete propouštět a poté začněte tvořit. Ať už budete dělat panenku, nebo si to jen napíšete na papír jako text, dělejte to s tím vědomím, že do toho vkládáte vše nefunkční a staré. Po celou dobu rituálu se koncentrujte na tady a teď a nechte všechny emoce, které přijdou volně proudit.

Až budete mít dílo hotové, poděkujte a pomalu ukončete rituál. Ukliďte po sobě prostor. Pokud děláte rituál uvnitř, doporučuji vyvětrat místnost pro vpuštění nové energie.

Rituál zakončete tím, že „panenku“ vhodíte do ohně a zhluboka u toho vydechnete.

Panenka Past
Panenka Past II. final

Přeji Vám krásné dnešní oslavy, ať je vaše noc naplněna vášní, oslavou života ve všech jeho podobách a je zkrátka magická. Krásný 1. Máj. Viz níže ještě přikládám inspiraci, jak si udržet šťastné partnerství i po prvním máji. 😉

PS: Pokud chcete, můžeme strávit pár májových chvilek ještě i společně v ženském kruhu TADY.

Lenka Hrušková
Lenka Hrušková
Mou vášní je ukazovat ženám cestu, jak být sebe-vědomé a mít svou mysl plně pod kontrolou. Věřím, že zvládnutí vlastních myšlenek je cestou ke svobodnému a láskyplnému životu! Autorka E-booku "SEBE-VĚDOMOU ŽENOU krok za krokem.">> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře