Sesterství jako cesta

Pro mě osobně je sesterství velmi důležité. Je to takový můj druhý domov, hned po mém srdci. Je to místo, kde vždy najdu pochopení, lásku, péči, podporu a možnost sdílení svých niterných pocitů. A to je nenahraditelné…

Naprostým základem sesterství je důvěrný vztah mezi dvěma ženami (sestrami), které společně sdílí. Sdílí své pocity a také zkušenosti. Stojí při sobě v těch nejkrásnějších okamžicích, kdy jedna září a má úspěch, ale také v těch těžkých chvílích života, kdy se ocitáme na největším dně.

Kdy se o sesterství nejedná?

Určitě to znáte, jdete s kamarádkou na kafe a celou dobu kecáte o všem možném, hlavně o ostatních. Mluvíte jedna přes druhou, vzájemně se moc nevnímáte, spíš se snažíte prorazit a trumfnout kámošku lepší příhodou. Možná i pomlouváte ostatní a srovnáváte se s jinými ženami… Večer přijdete domů a jste totálně vyfluslá.

Nebo mám jiný příběh… Sdílíte se svou kamarádkou své pocity a ona vám vše s úsměvem odkývá a druhý den sedí na kávě s jinou „kámoškou“ a s prominutím jí tam vy***je vše, co jste jí s důvěrou řekla.

PŘIJDE TI TO POVĚDOMÉ?

A potom mám ještě jeden příklad. Máte kamarádku, se kterou sdílíte jen své úspěchy a chvíle slávy? A naopak zase jinou, kam chodíte jen, když jste v koncích a potřebujete poléčit a pofoukat rány? Pak se nejedná o sesterský vztah.

Troufnu si říct, že něco takového si zažila každá žena, přinejmenším v pozici svědka, když ne osobně. Často to začíná už na základce, kde bojujeme o svou nejlepší kamarádku a běda, když jde na oběd s jinou spolužačkou! To je teprve pomsta! 😀

Ale co když mohou být vztahy mezi ženami jiné? Co kdyby se ženy scházely a opravdu si naslouchaly s otevřeným srdcem? Dávaly si jen vyžádané rady. Nesoudily by a nehodnotily, ctily by své hranice a byly si tak vzájemně oporou?

Zásady sesterství

  • plná pozornost a naslouchání bez hodnocení
  • opora a podpora, bez ohledu na to, jak to ovlivní můj úspěch
  • láska a obdiv
  • upřímný zájem
  • sdílení svých pocitů
  • pomoc v těžkých chvílích -> z bodu úcty
  • dávat pouze vyžádané rady
  • nevyprávět niterní sdílení dalším ženám
  • upřímnost, důvěra
  • vzájemná inspirace

Možná najdete ještě spoustu dalších pro vás důležitých zásad a kvalit sesterství. Jaké to jsou???

Lenka Hrušková
Lenka Hrušková
Mou vášní je ukazovat ženám cestu, jak být sebe-vědomé a mít svou mysl plně pod kontrolou. Věřím, že zvládnutí vlastních myšlenek je cestou ke svobodnému a láskyplnému životu! Autorka E-booku "SEBE-VĚDOMOU ŽENOU krok za krokem.">> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře