Když dojde inspirace, přichází ticho

Sedím a přemýšlím, co vám sdělit. Dnes zase po 14ti dnech mám vydat článek a nevím, o čem psát… To je síla! To se mi nestává. 😀 A pak si říkám, proč nenapsat teď o tom, že nevím, o čem psát???

Ono totiž není vždy, co sdělovat. Někdy stačí jen setrvat v tichosti. Takové ticho kolikrát přináší spoustu odpovědí. A to ty zcela zásadní!
Díky tichu můžeme poznat vnitřní smysl života, zakusit mír a lásku přítomného okamžiku.

Jak často jste v tichu VY?meditace
Zkuste se teď zamyslet nad tím, jak často jste samy a v tichu. Úplném tichu. Bez rádia, televize, telefonu a ruchu běžného života.
Já sama se snažím meditovat každý den.
Sice to nejsou hodiny denně, ale už třeba při procházce v lese se můžete plně soustředit na přítomný okamžik a rozpustit tak své myšlenky.

Pokud se tedy nacházíte ve stejné situaci jako já a možná nevíte, kam směřovat, tak vyrazte do lesa. Hledejte ticho v přírodě, u vody a nechejte svou vnitřní intuici, ať vám přihodí do „cesty“ to, co zrovna potřebujete.

Jak zklidnit své myšlenky, abyste se ponořily do sebe?
Dopodrobna jsem psala o zklidnění myšlenek v tomto článku. Základem je soustředit se dovnitř. Nenechat se vyvést smysly do vnějšího světa a do proudu myšlenek a příběhů, které vytváří Vaše mysl.

Každý medituje a jde mu meditace v jinou dobu. Někomu se lépe medituje ráno, někomu večer. To si musíte každá sama za sebe vyzkoušet. Doba, místo a vaše psychické rozpoložení, to jsou věci, které hrají roli, jestli se vám podaří dostat za myšlenky a ponořit se do sebe. Ale vždy se doporučuje meditovat při výměně energií a to tedy buďto ráno, anebo večer.

Zde ještě posílám odkaz na zajímavé krátké video, kde mluví Eckhart Tolle o meditaci. Pusťte si ji před spaním pro zasmání a zároveň i vnitřní klid. 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=Baf3ZdkE2mg

Buďte ženou s velkým Ž! 🙂

Lenka Hrušková
Lenka Hrušková
Mou vášní je ukazovat ženám cestu, jak být sebe-vědomé a mít svou mysl plně pod kontrolou. Věřím, že zvládnutí vlastních myšlenek je cestou ke svobodnému a láskyplnému životu! Autorka E-booku "SEBE-VĚDOMOU ŽENOU krok za krokem.">> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře