Proč dělat věci jinak?

Každé ráno vstávám v 5 hodin, vypiju si hrnek slzovky pro rozproudění energie. Vyčistím si zuby, nalíčím se, usměju se na sebe do zrcadla, pustím si krátkou meditaci pro nacítění se na své duchovní srdce. Natáhnu si rifle a obleču bundu.

Letím po schodech dolu k autu, „už zase nestíhám…“ V autě pustím rádio, abych necítila pocity únavy a celkově nepříjemných pocitů, že zase jdu do té blbé práce a jedu, abych stihla „píchnout“ do 5:57. Zpívám si a snažím se motivovat do nového dne.

Uffff, stihla jsem to. Teď se konečně můžu uvolnit a zhluboka dýchat. Mohu se znovu usmát a procítit vděk za to, že jsem. Podívám se na nádherné nebe a krátkým pohledem si ještě prohlédnu pár stromů, které lemují cestu do práce. A pak se jdu s úsměvem „realizovat v práci“.

Ano, takhle začínají má rána od pondělí do pátku. Většinou. Pokud si už někdy neřeknu „A dost!“ a nevezmu si dovolenou. 🙂 Vždy jsem chtěla podnikat a být paní svého času a tak nějak přirozeně bez úsilí si jdu za touto vizí. Dělat to, co mě baví, co pomáhá lidem – ženám, a zároveň se tím i živit. Není to nádherná představa?

Pro mě ANO, a je to něco, díky čemu mám vždy radost, že ŽIJI. Představa, že si můžu sama rozhodovat o tom, jak budu trávit svůj čas a s kým. Jaká úleva a pocit svobody.

Vrátím se ještě k tomu mému ránu… Rádio jsem se už naučila pouštět hodně potichu a nebo ho mít úplně vypnuté. Dává mi to prostor procítit své emoce a díky tomu vědět, co ve svém životě chci a co ne. Učím se taky neřešit nějakých pár minut a prostě se nehodlám zabít v autě jen proto, abych byla v práci na minutu přesně.

A tak celkově se učím brzdit samu sebe. Být více v sobě, u svého dechu a u pozornosti na pravdu, jež je přítomný okamžik. „Když nejde o život, nejde o nic.“ – říkávali mi prarodiče. Tak asi na tom něco bude.

Je to každodenní práce na sobě sama. Na svých pocitech, myšlenkách, slovech a pohybech.
A i přesto, že jsem zaměstnaná, tak v sobě cítím duši rebelky a podnikatelky, která chce být závislá pouze na sobě. A brzy se tak stane.

Podělím se s vámi o svou vizi, chcete? Za necelé dva měsíce si budu dělat kurz Celostní smyslné masáže. Už se ho nemůžu dočkat! Cena je něco málo přes 20.000,- Kč. Ale já vím, že přesně tohle teď potřebuji na své cestě k podnikání a k větším možnostem pomáhat ženám žít sebe-vědomý, vášnivý a naplněný život ve všech jeho oblastech.

Vytvořím pro ženy YONI STUDIO, kam budou chodit na energetické masáže, meditace, relaxace. Kde budou moct sdílet své bolesti i radosti a kde se budou potkávat s dalšími ženami v ženském kruhu. To jen taková malá ochutnávka z celé mé „WOW vize“.

Dělejte věci jinak. Nenechte své strachy, aby ovládaly váš život. Dělejte co chce vaše srdce, jedině tak dosáhnete pocitu štěstí. Tím, že si budete nalhávat, že to necítíte, se nic nezlepší. Nedávno jsem na svém osobním profilu na FB dávala video, kde jsem sdílela právě myšlenku, proč dělat věci jinak a proč vystupovat ze své zóny komfortu.

Často jenom díky tomu, že věci běžně děláme, tak nám připadají bezpečné. Cítíme, že bychom raději dělali něco jiného, ale máme strach. Strach z toho že to nevyjde podle našich představ, strach že tam čeká „něco“, co ještě neznáme a mohlo by nás to ohrozit.

Ze své zkušenosti vím, že to, co běžně děláme nám kolikrát hodně škodí. Setrváváme ve vztahu, kde to nefunguje, jsme v zaměstnáních, kde se necítíme dobře a kde na nás šéf řve, děláme všechno proto, abychom byly dokonalé.

Kde je ten pocit naplnění a lásky? A je pro něj v takovém životě vůbec prostor?

Myslím, že ne. Dělejte věci jinak a bavte se u toho. Začněte malými krůčky, třeba jen změňte cestu do práce. Nebo se ráno na sebe usmějte v zrcadle a řekněte si „Jé, mně to tak sluší. Jsem krásná.“

PS: Dělat věci jinak, znamená být vědomá sebe sama. Tady je odkaz, kdybyste ho potřebovaly. 🙂

Lenka Hrušková
Lenka Hrušková
Mou vášní je ukazovat ženám cestu, jak být sebe-vědomé a mít svou mysl plně pod kontrolou. Věřím, že zvládnutí vlastních myšlenek je cestou ke svobodnému a láskyplnému životu! Autorka E-booku "SEBE-VĚDOMOU ŽENOU krok za krokem.">> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře