Můj ranní rituál pro podporu močového měchýře

Zde je ještě video přepsané – ne doslovně, ale jsou tam zásadní body. 🙂

TEXT VIDEA

Toto video je o ranním rituálu. Já si ho dělám každou neděli a trvá zhruba hodinku. Věřím totiž v to, že když žena o svůj močový měchýř pečuje i v době, kdy jí neštípe a nebolí, tak o to spíš nám to močový měchýř oplácí láskou a zdravím.

Rituál je chvilka, kdy se spojujete nejen se svým fyzickým tělem, ale také se svou mentální částí, takže je to velmi přínosné i na naší psychiku. Tím, že o sebe pečujete a dáváte si prostor na to být, je velmi léčivé.

Udělejte si na rituál čas podle sebe a svých možností. Jak jsem psala, já mám většinou hodinku týdně. Můžete si to rozkouzkovat a věnovat se 10-15 min. denně, když jste třeba v koupelně a nikdo vás neruší. 🙂

Já mám raději na tento typ rituálu ranní hodiny, ale je to zcela na vás. Důležité je dělat rituál, když se mění energie, což je právě buď ráno, nebo večer.

PROČ RITUÁLY DĚLAT

Díky tomu, že se věnujeme svému tělu a své mysli, je nám to opláceno zdravím, láskou a vnitřní spokojeností. Současně se v těchto chvílích můžeme spojovat se svou duší a naslouchat různým jemným signálům, které při běžném shonu lehce přehlídneme. Dáváme tak svému životu a chvílím v životě smysl a váhu, vážíme si jich a stávají se pro nás posvátnými.

CO JE VLATNĚ RITUÁL

Rituál může být téměř cokoliv. Může to být třeba vaše ranní káva, kterou si vychutnáváte na balkóně. Důležité je, jak to děláte a s jakým záměrem. To znamená, že rituál by měl mít nějaký záměr. Současně prostor, kde se rituál vykonává by měl být posvátný (soška, svíčky, hudba…). Je to taková malá oslava buďto něčeho, co chci ve svém životě přivítat a nebo rozloučení se s něčím, co chci „pustit“.

CO PŘI RANNÍM RITUÁLU DĚLAT

Já si rozložím jógovou podložku, zapálím si svíčky/aroma svíčky a pustím si relaxační hudbu. Sednu si nebo si lehnu, a první, co udělám je, že vyšlu „tam nahoru“ signál, že chci pracovat s léčivou energií a věnovat lásku a pozornost jen sama sobě.

Ve chvíli, kdy cítím, že proběhlo spojení s mým duchovním srdcem a močákem, jdu na další kroky.

1. Masáž meridiánu močového měchýře

Namažu si nožičky olejem a masíruji si celou energetickou dráhu. Začnu od vnitřních kotníků a pokračují po lýtku, až dojdu k podkolení. Odtud ještě mohu pokračovat dál až směrem k rozkroku. Video s touto masáží je bonusovým videem při zakoupení ebooku JAK SE JEDNOU PROVŽDY ZBAVIT CHRONICKÝCH BOLESTÍ MOČOVÉHO MĚCHÝŘE. Dotýkám se laskavě a skrze své dlaně posílám do míst, které masíruji, lásku a léčivou energii.

2. Použití tělových svící

Další část mého ranního rituálu jsou tělové svíce. Použití je popsáno ve videu a také jako příbalová informace, když si svíce zakoupíte. Já je používám na místa, která mě bolí, nebo když cítím někde tlak. Často si s nimi čistím hlavu, uši a právě močový měchýř. Nechám vždy svou intuici, aby mě vedla tam, kam mám svíci přiložit. A ještě si pomáhám představou, že z mého těla odchází to nepotřebné skrze svíci a pálí se to ohněm, který je na vcholku svíce.

3. Baňkování

Další část rituálu je baňkování. Já používám plastovou baňku. Dají se koupit různé velikosti. Záleží, na jaká místa jí chcete přikládat. Jak baňku použít uvidíte opět ve videu. Já jí používám nejčastěji na místa, kde se nachází meridán močového měchýře, následně si s baňkou projíždím celé nohy a tím aktivuji lymfatický systém. Baňky tedy můžete buďto přicucnout na jedno místo a nechat je tam 5-10 min. a nebo s nimi pomalu jezdit.

Pro aktivaci lymfy s baňkou jezdím po stehnech a lýtkách a pro léčení močáku si jí přicucnu přímo na podbřišek. Dále si jí ještě dávám na záda. Zhruba na oblast beder (je vidět ve videu) si s baňkou opět buďto jezdím, nebo si jí jen přiložím a nechám na jednom místě delší dobu působit.

VŽDY JE NUTNÉ PŘED BAŇKOVÁNÍM MÍSTA NAOLEJOVAT!

4. Mentální technika

Nyní už přecházíme z fyzické roviny na tu mentální. Já mám jeden tip, jak pracovat se svou myslí tak, aby se rozproudila energie v močovém měchýři. Je to vizualizace, při které si představím, jak se v oblasti podbřišku roztáčí vodní vír. Někdy se stává, že ta představa nejde, to bývá často ve chvílích, kdy tam energie stagnuje a močák zlobí. 🙂

Nenechte se tím ale odradit. Koncentrujte se co nejvíce to jde a ve své mysli si představte, jak se vodní vír ve vašem podbřišku točí a rozprouďuje tam všechnu stagnující energii.

5. Prosba versus lítost

Často se stává, že ve chvílích, kdy nás močový měchýř začne opravdu bolet, spadneme do sebelítosti. O tom píši také v tomto článku. Důležité je si uvědomit, že máme vždy na výběr. Jestli se budeme litovat, budeme fňukat a třeba se i na sebe či na močák zlobit, a nebo vyjádříme prosbu. Zde je video, ve kterém je krásná modlitba, jukněte na něj.
A nebo si můžete udělat svou vlastní. Stačí jen poprosit, najednou je tam víra a důvěra. A ta je nutná pro léčení.

NA ZÁVĚR RITUÁLU NEZAPOMEŇTE PODĚKOVAT

To je velmi důležitá část. Já dělávám také gesto „namaste“, nebo potichu vyslovím „děkuji“ a tím dávám najevo, že věřím v proces uzdravování a současně tím projevuji i svou vděčnost, za to, co je už nyní.

Tím rituál zakončete.

Mějte se krásně,

posílám po-zdravy,

Lenka

Lenka Hrušková
Lenka Hrušková
Mou vášní je ukazovat ženám cestu, jak být sebe-vědomé a mít svou mysl plně pod kontrolou. Věřím, že zvládnutí vlastních myšlenek je cestou ke svobodnému a láskyplnému životu! Autorka E-booku "SEBE-VĚDOMOU ŽENOU krok za krokem.">> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře