Mám tě ráda, ale bojím se to vyjádřit

sparkler-677774_960_720Je to i váš problém? Často Vás někdo osočuje za to, že neprojevujete lásku a že se s Vámi druhý člověk necítí milován?
Věřím, že lásku cítíte, ale buďto se bojíte ji projevit anebo neumíte lásku vyjádřit. A je jedno, ke komu má být tato láska směřována, jestli k dětem, partnerovi nebo k sobě samé.

Láska vždy vychází z nás samotných a proto sebeláska hraje v tomto případě velmi důležitou roli. Nebát se projevit lásku a úctu k sobě samé je stavební kámen proto, abych toto mohla a nebála se vyjádřit druhé osobě.

Jak se mít ale ráda? 

Začněte tím, že budete každý den dělat toto:

 • Stoupněte si před zrcadlo a řekněte sama sobě, že se máte ráda. Vyslovte to z hloubi duše a nahlas. Dívejte se u toho sama sobě do očí.
 • Říkejte si afirmace a oslavujte tak nejen to, jak vypadáte a jaké skvělé vlastnosti máte, ale také to, že jste.. .To je už veliký úspěch. Vaše pravá podstata je. Můžete použít afirmace typu:
  „Jsem darem na tomto světě. Beze mě by byl svět ochuzen. apod.“
 • Projevujte k sobě své pocity, vnímejte se na emoční úrovni a nesnažte se negativní emoce schovávat pod pokličku a nechávat je hnít. Jednou stejně budou chtít vyjít na světlo. Přijímejte do svého života negativní emoce stejně tak ochotně jako ty pozitivní. I pláč a smutek jsou součástí našeho života. Dovolme si to. A pokračujte v sebe-dotazování: „Odkud se tato emoce bere? Je to nějaká stará bolest, která nebyla vyléčena? Co mohu udělat proto, abych tuto emoci vyléčila? “
 • Stáhněte si můj e-book: „Sebe-vědomou ženou krok za krokem“, zde se řeší důkladně sebe-vědomí a sebeláska. Provázím zde ženu krok za krokem cestou, kde se znovu zrodí její sny, objeví pravý smysl života a bezpodmínečnou lásku k sobě samé. E-book si můžete zakoupit zde: EBOOK

stažený soubor

Nebojte se projevovat lásku a své emoce, pokud vyslovíte to, co opravdu cítíte, nikdo Vám neublíží. Nebojte se ukazovat pravé a skutečné pocity, jen ty jsou pravdivé a zakrývání jich vám nepřinese lásku. Jedině, když se projevíte vy, tak s vámi zůstanou ti lidé, kterým na Vás opravdu záleží.

Jakým jazykem lásky k sobě a ostatním promlouváte?

Jsou různé způsoby, jak můžete sobě a druhým vyjadřovat lásku. Uvedu zde dle autora Chapman Gary 5 jazyků lásky. Vyberte si ten způsob, který je vám nejbližší a pokuste se tento „jazyk“ zahrnou do vašeho života, aby byla láska opět obnovena. Každá z nás má tyto jazyky lásky v sobě a všechny z nich je důležité projevovat. Akorát je dobré si ujasnit jejich pořadí a jaký z nich je pro vás ten nejsilnější. Pojďme na to! 🙂

 1. Slova ujištění – znamená to, že sobě či druhým říkáte např.: „Tahle polévka od tebe je ta nejlepší. Jsi skvělá/ý kuchařka/kuchař. Mám Tě moc rád. Miluji Tě. Jsi důležitou součástí mého života.“
 2. Fyzický kontakt – Letmý dotek, pohlazení, polibek, milování.
 3. Skutky a služby – Uděláte něco pro sebe či druhé, pomůžete s něčím, co druhý nemá tolik rád, nebo co dělá běžně. Pomůžete s úklidem, něco vyřídit. Uděláte druhému masáž, dopřejete mu čas na své koníčky apod.
 4. Soustředěná pozornost – S plnou pozorností jsme a sdílíme s druhým život, nasloucháme jeho slovům, díváme se mu přímo do očí a nezaujatě pozorujeme, co druhý říká a cítí.
 5. Přijímání darů – Schopnost přijmout je ukazatelem sebelásky. Pokud se máte rády, nečiní vám problém přijímat dary, lásku, peníze… Dary pro ženu mohou být květiny, společná večeře, šperk. Cokoliv, co má žena ráda. Můžete si totiž tyto dary dopřávat i vy sama.

Teď už je to jen na Vás… S láskou, Lenka. ♥♥♥

Lenka Hrušková
Lenka Hrušková
Mou vášní je ukazovat ženám cestu, jak být sebe-vědomé a mít svou mysl plně pod kontrolou. Věřím, že zvládnutí vlastních myšlenek je cestou ke svobodnému a láskyplnému životu! Autorka E-booku "SEBE-VĚDOMOU ŽENOU krok za krokem.">> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře