Když máte pocit, že nic nestíháte

Teď budu hodně autentická a možná se některá z vás v tomto příběhu uvidí… Já mám asi tak poslední dva týdny pocit, že absolutně nic nestíhám a že věci kolem se dějí mimo mojí kontrolu…

Cítím se jako vězeň ve svým vlastním těle, kde je tlak, stres a nervozita. A tyhle všechny pocity pramení z toho, že „nestíhám“ podle představ, které jsem si vytvořila ve své vlastní mysli. Obávám se o své blízké, rodinu, zvířata a stavím se tak do pocitu bezmoci a sebelítosti. Házím se do stavu „přežití“ a do strachu, což je jedna z nejprimárnějších emocí.

Ale díky tomu, že jsem sebe-vědomá. To znamená, že vím, co cítím a vím, že tyto emoce nemají reálný základ, jsem si uvědomila, že s tím chci něco dělat. Protože přesně tyhle primitivní emoce mě limitují v prožívání pocitu štěstí, hojnosti, víře a plynutí.

…Když máte pocit, že nic nestíháte…

Já vás chci ujistit, že je to opravdu pouze pocit. Když jsem se nad tím zamýšlela, tak jsem zjistila, že se vlastně nic neděje. Že mi nic neuteče. Že ty příležitosti a ty věci, které chci tvořit a žít, tady pro mě stále budou. Ano, budou. I pro vás. Vždy se můžete rozhodnout, že chcete dělat to či ono. A také, že není nutné se obávat. Jediné, co musíme, je věřit.

Proč se tedy necítit dobře už teď, i když to ještě nemám?

To je nutnost! Tím, že už nyní ve svém nitru pěstuji sebelásku, víru, hojnost, tím do svého života budu tyto kvality přitahovat. Kam jde pozornost, tam jde energie, život a zhmotnění. Takže nevadí, že si tyto pocity začnete vědomě uměle vytvářet, ony se díky tomu stanou realitou.

Emoce a pocity budou přicházet a zase odcházet. Proto se soustřeďte na ten základ a zdroj v sobě. Vaše tělo je takový pevný bod, na který se můžete soustředit a zároveň můžete vnímat ve své mysli, jak se odehrává váš „film života“.

Tento film má různé žánry. Komedie, horor, romantický film a tak dále. Vaším úkolem je tento film sledovat, pozorovat a nenechat se do toho emočně vtáhnout. Protože vše nestabilní v podstatě neexistuje. Jediná pravda je přítomný okamžik. Tak ho žijte naplno. ♥

Lenka Hrušková
Lenka Hrušková
Mou vášní je ukazovat ženám cestu, jak být sebe-vědomé a mít svou mysl plně pod kontrolou. Věřím, že zvládnutí vlastních myšlenek je cestou ke svobodnému a láskyplnému životu! Autorka E-booku "SEBE-VĚDOMOU ŽENOU krok za krokem.">> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře