Dávám si pauzu Aneb „Už se na to vy**r!“

Vím, možná se chytáte za hlavu a říkáte si „Jako proč?!“ vždyť to bylo tak fajn!!! A hlavně, proč tak silná slova?

Článek si také můžete poslechnout ve formě nahrávky mého hlasu.

Nechte mě vyprávět vám svůj příběh….

Ano, já vím, bylo to nádherné. Přednášky, rituály, intuitivní tance pro ženy, sdílení v ženských kruzích, léčení hlubokých zranění a společné chvilky v dojemném objetí a jiná zastavení a ponořování se do svých hlubin v bezpečném ženském kruhu.

Bylo to krásné a vyživující pro nás pro všechny. Pro mě to byla jedna veliká zkušenost a jsem moc vděčná za tu příležitost a učení, kterého se mi skrze svou lektorskou práci dostalo.

A nejen skrze to, ale také skrze své osobní životní učení, které je součástí mého každodenního života. Ve snaze být lepší ženou, partnerkou, sestrou, kamarádkou a jednou třeba také mámou svých dětí.

„Podporovatelka žen na cestě k sebe-vědomému životu“, tak jsem se představovala na všech svých živých akcích. A stále to vnímám jako své poslání, ačkoliv se tomu nyní už nebudu věnovat v takové míře jako doposud.

Poslání je totiž něco, čím člověk musí žít. A já cítím, že až nyní, po 4 letech intenzivní práce na sobě a také práce jako lektorky, začínám autenticky a pravdivě všechno žít sama u sebe.

„Učitelé a lektoři učí a předávají často to, co sami nemají zpracované.“

Já už konečně cítím tu bezpodmínečnou lásku k sobě samé, zachycuji a pracuji se svými myšlenkami a strachy. Jsem schopná se o sebe zasadit a říct lidem na rovinu své pocity. Už umím říct „ne“ věcem, které mě zraňují a také umím říct „ano“ svým potřebám a hlubokým tužbám.

Je pryč má závislost na lidech a na vnějších stimulech. Jsem tady sama za sebe ve své nahotě, zranitelnosti, křehkosti a dokáži v tom také odvážně stát a ukázat se v této podobě světu kolem sebe. Je to tak osvobozující a krásný pocit, když si dovolíme být pravdivé k sobě i ostatním. Současně je to ten největší dar, který můžeme světu nabídnout – svou pravou tvář bez masek.

A já neříkám, že je to vždy snadné. Vůbec ne! Je to možná o dost těžší, než li žít s těmi maskami a hraní si na něco, co nejsme. Je to svým způsobem bezpečná pozice – známá. Ale má to i druhou stranu mince a to tu, že je v této svěrací kazajce spousta bolesti, křeče, stažení, povrchního dechu, lži, přetvářky a hlavně strachu. Strachu o lásku, uznání, bezpečí a hojnost v jakékoliv formě.

Na druhou stranu, pokud si dovolíme vnitřní svobodu, otevíráme se toku a proudění životní síly. Proudění dechu, energie, hojnosti a lásky. Více cítíme své emoce a můžeme tak zažívat nejen smutek a naštvání, ale především se také otevíráme pocitům lásky, vděčnosti a naplňující extáze.

Už je v mém těle vnitřní klid a pulzující život. Ten klid, po kterém jsem tak dlouho toužila. Mé myšlenky mě již neovládají a emoce, které cítím a vnímám jen vědomě pozoruji a dávám jim volný průchod.

Jsou to ty situace, kdy se kolem mě dějí různé emočně náročné situace a já si i přes to dokáži uchovat vnitřní klid a vědomí svého středu.

A teď je přede mnou něco jiného, čemu potřebuji věnovat svou plnou pozornost. Ráda bych Vám tímto článkem sdělila zásadní životní změny, které nastaly tento rok v mém životě. A také své nové plány.

VELIKÉ ZMĚNY V MÉM ŽIVOTĚ

  • ZMĚNA BYDLIŠTĚ – Ano, přestěhovala jsem se z města zpátky do své milované vesnice Omlenička, kde jsem strávila svých 12 let života a je mi tu stále krásně. Příroda a les na dosah, můj kůň Doky přes dvě louky a taky můj pejsek Ála, výhled na Novohradské hory z balkónu, krásná zahrada, čerstvý vzduch a klid. To vše mě tu dělá šťastnou.
  • ZMĚNA PRÁCE -Brzy budu přebírat bio-obchod Harmonie v Kaplici, kde chci dál rozvíjet osvětu v důležitosti zdravého stravování a usnadňovat dalším lidem cestu k zdravému a vědomému životnímu stylu. Bude to pro mě veliká změna, na kterou se těším a taky vím, že mě čekají nové výzvy, kterým budu muset jako podnikatelka čelit. Takže mi držte palce a pokud bydlíte poblíž, budu ráda, když do krámku zavítáte. 🙂
  • ZMĚNA JÍDELNÍČKU – Ano, podařilo se mi to! Dodržela jsem celý 3týdenní očistný program a šlo to až překvapivě hladce. Nastartovala jsem své trávení, taky jsem se zbavila závislosti na sladkém a zbytečného přejídání se. Nyní si dopřávám to, co mé tělo potřebuje a to především s ohledem na zásady stravování dle čínské dietetiky. A když si dám někdy něco „nezdravého“, tak se za to netrestám, naopak si vychutnávám každé sousto. Protože vím, že nejdůležitější je to, s kým, v jakém prostředí a v jaké náladě jíme.
  • ROZCHOD S PARTNEREM PO TÉMĚŘ 10ti LETECH Tohle je asi ta nejsilnější a největší změna roku 2019. Rozchod s někým, s kým jsem chtěla strávit celý svůj život… A ono to nevyšlo.

Tento rok je pro mě jeden velký očistec..

Začalo to hned od nového roku. Pořádala jsem víkendový seminář pro ženy s názvem Rituál nové začátky a naplněné sny. Pracovaly jsme s uplynulým rokem 2018, který jsme rituálně uzavřely a zavzpomínaly na krásné chvíle tohoto roku. A také jsme si vytvářely vizi pro rok 2019. Moje vize je nedodělaná a bylo na ní jen toto: Nová láska, prstýnek a diamant.

Vize pro rok 2019

Seminář byl pro všechny zúčastněné velmi dobrým startem do nového roku, také ohlédnutím se za tím uplynulým rokem a vyhodnocením toho, co si chceme vzít s sebou a co už necháme minulosti.

Po lednovém semináři se nechci vracet do našeho bytu v Českých Budějovicích, a tak zůstávám v Omleničce, kde mají domeček moji rodiče. Strávím tu týden, během té doby se necítím vůbec špatně a moc se mi tu líbí. „Zase doma.“, pomyslím si.

Během toho týdne se také uděje mnoho dalších událostí. Má babička je v pražské nemocni IKEM s vážnou nemocí jater a jde na operaci . Ctím, že to nedopadne dobře, pokud se v jejím myšlenkovém nastavení něco zásadního nezmění. A bohužel nezmění. V neděli 10. února umírá.

S mým přítelem je situace taky dost napjatá a už pomalu přestávám vidět naší společnou cestu, ve kterou jsem celé ty roky bláhově věřila.

V pátek 1. března odjíždím na víkendový kurz Emoční detox, do Skalky u Doks za Prahou, a těším se na to, jak a kam mě seminář zase posune a nasměruje.

„Jsem tak unavená, že ani nemůžu jít naplno do těch všech cvičení. To je na prd, nic mi to nedá. .Že jsem sem vůbec jezdila!“ – říkám kamarádce na kurzu, která sedí vedle mě. Ona mě vyslechne a nic moc neodpovídá.

„Ale co“, říkám si, „přece vše se děje z nějakého důvodu, třeba to všechno dozraje, až po příjezdu domu. Hlavně se dnes potřebuju na ten zítřejší poslední den pořádně vyspat!“ Zhasínám lampičku a jdu spát.

Druhý den je na kurzu úžasný, mám konečně novou energii a jdu do toho naplno. Během dnešní praxe se odkývají skrze prožívání emocí věci, po kterých touží má duše a které byly zatím neprojeveny. Je to teda síla.

Po půl hodině mlácení do polštáře, hlubokého dýchání a vykřikování různých hesel a slov, padám vyčerpáním na matračku a další dvě ženy mi pomáhají se přesunout na místo, kde odpočívají ty, co už cvičením prošly. Ostatní ženy kolem nás sedí a zajišťují fyzickou i psychickou podporu. Hladí nás, masírují, nosí pití a přikrývají dekami. Je to krásné sesterské souznění.

V neděli se plná nových vjemů vracím do našeho bytu v Budějovicích a upřímně se mi tam moc nechce. „To bude zase otázek..“ pomyslím si. Ale jsem už po téměř 4 hodinovém řízení unavená, a tak přeci jen jedu k nám domu.

Je tu zvláštní atmosféra, bavíme se o kurzu, ale já bych nejradši byla v tichosti myšlenek sama a nechávala doznít vše, co se uvnitř mě odehrává.

Hned v pondělí nastupuji na 3 týdenní jarní očistnou dietu a těším se, co všechno mi to přinese. Přála bych si zbavit se té mé nenápadné závislosti na sladkém a trošku zhubnout. To je asi přání každé ženy, co jde na nějakou dietu. 😀

A tak uteče další týden a můj ekzém na ruce, který mám už přes měsíc, se mi stále o moc nelepší, jedu ke své rodinné terapeutce Evě Divě, která je mou velikou učitelkou a podporou na mé cestě k pravdě. Naciťuje se na mě a jasně mi říká: „Musíš odsud pryč, už nemůžeš.“

Ještě ten večer se rozhoduji, jestli se vůbec vrátit do Budějovic pro věci, nebo jet rovnou k rodičům. Nakonec mi intuice říká, ať tam jedu. Po cestě domu sbírám svou veškerou odvahu, a ke vší úctě k našemu bezmála 10ti letému vztahu i k úctě k sobě a svému zdraví, příteli oznamuji „Stěhuju se zpátky k rodičům. Do konce března se chci komplet přestěhovat.“

Není to jednoduché vyslovit, ale je to tak potřebné. Dovolit si pustit něco, co nefunguje a bere mi tolik síly.

A tak spolu trávíme poslední noc v objetí a slzách. Loučíme se a já mu šeptám do ucha „Prosím, odpusť mi vše, čím jsem tě kdy zranila. A děkuji ti za to, co jsme spolu mohli prožít. Moc si vážím všeho, co jsi pro mě udělal.“

Jak se příběh (ne)obyčejné holky vyvíjí dál? O tom vám povyprávím víc ve své knize.

Dnes je to už více jak měsíc, co jsem se odstěhovala a přicházejí s tím do mého života také nové plány a vize. 🙂

MÉ PLÁNY A VIZE PRO NADCHÁZEJÍCÍ ŽIVOTNÍ ETAPU

  • Napsat knihu – Možná jsem blázen, když si myslím, že by se snad mohla jednou prodávat kniha s mým příběhem. „Bude to někoho zajímat? Můžu snad někoho i inspirovat ke změně?“ Věřím, že ano!
  • Stát se úspěšnou podnikatelkou -Být majitelkou Kaplického bio- obchodu Harmonie a dál tento kouzelný obchůdek rozvíjet a vzdělávat lidi o zdravém stravování a životním stylu.
  • Budovat nové vztahy a žít lásku – K tomu bych jen dodala, že ten nejdůležitější vztah je ten, co máme sami k sobě. A hodlám na něm dál pracovat.

Loučím se…

Milé ženy, mějte se nádherně. Ze srdce Vám přeji, ať se naplňují vaše nejhlubší sny a touhy. Jste naplněné láskou, vnitřním klidem, svítíte jako zářivé bytosti a jste nositelky lásky, něžnosti a pochopení.

A pokud se chcete mezi prvními dozvědět o vydání mé knihy, dejte „like“ a sledujte dění na mé FB fanpage Žiji sebe-vědomý život.

JEŠTĚ SE MŮŽEME NAPOSLEDY VIDĚT…

Ještě se můžeme naposledy vidět na víkendovém setkání pro ženy a načerpat tak ženskou energii, sílu, souznění a dát si prostor pro sebe a naše křehké duše. Setkání se bude konat v květnu v krásném penzionku Yoga Zahořánky.

Jsi srdečně zvána. Pokud chceš toto setkání blíže prozkoumat, podívej se na tento odkaz: http://www.lenkahruskova.cz/akce-pro-zeny-yoga-zahoranky/

VELIKÉ DÍK NA MÉ CESTĚ PATŘÍ

Mému bývalému partnerovi za všechny těžkosti, které mě nutily na sobě pracovat a být lepší ženou. Děkuji za jeho podporu, důvěru, lásku a prostor.

Stáně Mrázkové za knihu a následně i kurz Podnikání z pláže, díky kterému jsem dala podobu svému poslání.

Denise Říha Palečkové za krásné provázení na cestě k sobě sama na desetidenním kurzu CORE TOUCH I. Škola celostní smyslné masáže.

Lilii Khoustnoutdinové za společnou cestu při transformaci vzteku do vnitřní síly a celkovému vedení na kurzu Emoční detox.

Evě Divě, mé blízké přítelkyni a především rodinné terapeutce, která pomůže snad se vším, co vás může trápit. Tady jsou její webovky. Její terapie moc doporučuji.

Lenka Hrušková

Lenka Hrušková

Mou vášní je ukazovat ženám cestu, jak být sebe-vědomé a mít svou mysl plně pod kontrolou. Věřím, že zvládnutí vlastních myšlenek je cestou ke svobodnému a láskyplnému životu! Autorka E-booku "SEBE-VĚDOMOU ŽENOU krok za krokem.">> Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře