Co na to váš chlap? aneb jak sebeláska ovlivňuje partnerské vztahy

female-44081_960_720

Začnu krátkým příběhem. Moje kamarádka, říkejme jí Jitka, se hodně zajímá o osobní  a duchovní rozvoj. Zajímá se o sebe-lásku. Často čte o tom knihy, chodí na semináře a zkrátka se učí mít se ráda. Je zatím ve fázi, kdy spíše zjišťuje, jak na to. V běžném životě to ještě nemá tak veliké dopady, protože to chce čas, aby vše mohla vstřebat. Místo všech vzorců z dětství, které nás učily pravý opak a to k popírání sebe sama. To opravdu vyžaduje trpělivost a čas.
Její manžel tomu ale moc nerozumí a často se jí dotkne nějakou hloupou poznámkou typu: „Ty už jdeš zase na seminář? Nemáš se ráda až moc?

Tak zrovna tohle jí v seberozvoji moc nepomáhá. Máte to ve svém partnerském vztahu podobně? Partner ví, že chodíte někam „čarovat“ a vy uvnitř doufáte, že jednou konečně pochopí, proč to vše děláte? … Ale co, důležité je, že to víte vy a začít u sebe je to nejlepší, co můžete udělat.

Ostatní se snad přidají, ne???

CO SE DĚJE V NAŠICH VZTAZÍCH, KDYŽ JSME AUTENTICKÉ A MÁME SE RÁDY?

Autentičnost znamená, že se chováme tak, jak to cítíme uvnitř. Nasloucháme svému srdci, svým pravým pocitům a řídíme se jimi. Neoblékáme si roztrhané džíny, protože je to dnes „in“, ale nosíme je proto, že se v nich cítíme dobře a sexy. To je autentičnost. Mluvíme k sobě pravdivě. A tím pádem i k ostatním. Jsme více čitelné, protože se neschováváme za masku „svého dokonalého já“.

Vztahy se mění podle toho, jak moc jsme předtím byly autentické. Čím méně autentičnosti, tím větší změny a možná i větší problémy ve vztahu  se začnou objevovat. Je to tím, že partner najednou nechápe, co se s námi děje. „Proč ta holka, do které jsem se zamiloval, je najednou pryč a tak se změnila???“ 

Tak pánové, my ženy se neměníme. Jen se vracíme ke své pravé podstatě a přirozenosti, se kterou jsme se narodily. Díky autenticitě se začnou v našem životě objevovat lidé, kteří nás opravdu mají rádi a vzájemně s námi rezonují. Může se stát, že i ti nejbližší od nás odejdou, když se začneme chovat tak, jak to doopravdy cítíme. Je to tak v pořádku. Lidé přicházejí a odcházejí, jak říká můj kamarád. A je to tak! 🙂

girl-1125320_960_720
Je proto potřeba svému partnerovi říct, že možná teď nebude úplně chápat vaše chování, ale ať se to snaží respektovat, protože to jste vy. Taková zkrátka jste. A necítíte se dobře, když říkáte něco, čemu ani sama ve svém nitru nevěříte. Říct mu upřímně a láskyplně váš nynější postoj je také důležité.

Naopak sebeláska často vztahy zlepšuje, protože se o sebe více staráte, znáte a máte pro sebe hodnotu. A to ostatní a hlavně muže přitahuje. Přitáhne to ty pravé, kteří vás budou milovat.

PROČ AUTENTICITA PATŘÍ K SEBE-LÁSCE?

Sebeláska znamená bezpodmínečné přijetí sebe sama. Svého těla, svých pocitů, svých vlastností i toho, co se zrovna děje kolem vás. To jest příjetí přítomného okamžiku. A umění popásat se s egem. Autentičnost je přesně tohle, ale s tím rozdílem, že to projevujeme i navenek a nebojíme se být samy sebou. A jak na to? To vše se můžete naučit a dočíst v mém e-booku Sebe-vědomou ženou krok za krokem, návod na sebelásku a sebevědomí.

JAK MOC AUTENTICKÉ JSTE VY? PODĚLTE SE O SVÉ ZKUŠENOSTI DO KOMENTÁŘŮ VIZ NÍŽE 🙂

Lenka Hrušková
Lenka Hrušková
Mou vášní je ukazovat ženám cestu, jak být sebe-vědomé a mít svou mysl plně pod kontrolou. Věřím, že zvládnutí vlastních myšlenek je cestou ke svobodnému a láskyplnému životu! Autorka E-booku "SEBE-VĚDOMOU ŽENOU krok za krokem.">> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře