Příroda nám nadělila dvě uši, dvě oči a jen jednu pusu

pusaPříroda nám nadělila 2 uši, 2 oči a jen jednu pusu

Už jste se někdy zamýšleli nad tím, proč?

Řeknu vám příběh….

„Seděla jsem doma u rodičů na gauči, bylo páteční odpoledne a chystala jsem se zrovna pryč. A najednou to začalo, hádka. Sedla jsem si na okraj postele a poslouchala své rodiče skrz mé dveře do pokoje. Vnímala a poslouchala jsem, co říkají. Jediné, po čem oba touží je láska a vzájemné pochopení.“

A pak jsem to pochopila, vždyť oni se vůbec neposlouchají, každý je jen zahleděný sám do sebe, chce vychrlit své negativní emoce, které v sobě celou dobu zadržuje a vůbec nechtějí dosáhnout řešení dané situace.“

Jedna z velkých příčin veškerých konfliktů a problémů vzniká kvůli nedostatku SEBELÁSKY. Nemyslím tím teď sobeckost, že se svět točí jen kolem mne, ale myslím tím opravdovou lásku k sobě sama, ke svému tělu, ke svému nitru. Bezpodmínečná láska, která je čistá, jak sám křišťál.

Proto je důležité více naslouchat a více pozorovat. Mluvte pouze tehdy, pokud je to opravdu nutné. Je to schopnost mít emoce pod kontrolou. Promýšlet, co svému okolí povím.

Je to jako u dětí, ty také jen pozorují, naslouchají a hmatem zkoumají svět. Mluvit začínají až naposled.

Největší dar, který můžeme druhému dát, je to, že ho vyslechneme, že mu věnujeme plnou pozornost a snažíme se mu porozumět.

Každý mluví rád hlavně o sobě, ale naslouchat už umí málokdo. To totiž vyžaduje pozornost, soustředěnost a energii.

Když budete opravdu více naslouchat, tak si všimnete toho, jak začnete být vyhledáváni. Známí a kamarádi vás budou mít více rádi. Uznejte sama, radši se potkáváte s někým, s kým se vzájemně vyslechnete, než s „kamarádkou“, která mluví hodinu jen o sobě.

Nicméně opravdový kamarád by vám měl také naslouchat. Kvalitní rozhovor spočívá v koncentraci na to, co druhý povídá, umění se vžít do jeho situace a až následně přichází odpověď.

SHRNUTÍ:

  1. Méně mluvte a více poslouchejte a pozorujte.
  2. Snažte se být ve svém nitru a vnímat své opravdové touhy a pocity, které vám říká vaše podvědomí a srdce.
  3. Říkejte věci na rovinu a tak jak je opravdu cítíte, uleví se vám a i vašemu okolí, protože bude vědět, jak na tom vzájemně jste.

Dejte si závazek, že tyto 3 pravidla budete TÝDEN dodržovat a vnímejte, jak bude vaše okolí reagovat. Pokud se vám to osvědčí, bude jedině dobře, když v tom budete pokračovat.

Lenka Hrušková
Lenka Hrušková
Mou vášní je ukazovat ženám cestu, jak být sebe-vědomé a mít svou mysl plně pod kontrolou. Věřím, že zvládnutí vlastních myšlenek je cestou ke svobodnému a láskyplnému životu! Autorka E-booku "SEBE-VĚDOMOU ŽENOU krok za krokem.">> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře